Menu Zamknij

Telefonia bezprzewodowa Elmeg DECT


Zintegrowana telefonia bezprzewodowa Elmeg DECT

Bezprzewodowy system telefoniczny dla central telefonicznych Elmeg ICT

Telefonia bezprzewodowa DECT w centralach telefonicznych Elmeg DECT400

System DECT400 zaprojektowany specjalnie dla central telefonicznych elmeg ICT PABX łączy ze sobą elastyczność i mobilność telefonii bezprzewodowej z bogactwem funkcji telefonii systemowej. System ten udostępni Tobie prawdziwie „bezprzewodową” funkcjonalność systemową na wszystkich słuchawkach elmeg DECT: wchodzi w to alfanumeryczny dostęp do centralnej książki telefonicznej w centralce telefonicznej elmeg ICT oraz automatyczna funkcja „za mną”, polegająca na automatycznym przekierowywaniu wszystkich połączeń z telefonu stacjonarnego na słuchawkę DECT w momencie wyjęcia jej z ładowarki. 

Integracja systemu elmeg DECT400 jako dodatkowego modułu dla centralek telefonicznych ICT pozwala na bardzo wygodne, centralne zarządzanie wszystkimi słuchawkami bezprzewodowymi jednoczesnie lub z osobna za pomocą standardowego oprogramowania WIN-Tools.

Telefonia bezprzewodowa DECT w centralach telefonicznych Elmeg DECT400

Ogólna charakterystyka
Generalnie system Elmeg DECT400 składa się z czterech głównych elementów: 

  • kontrolera Elmeg DECT400 (DECT multicell 2 lub DECT400 multicell 4) 
  • od 1 do 4 stacji bazowych DECT rfp (każda udostępnia 4 kanały rozmówne) 
  • do 40 słuchawek bezprzewodowych np. elmeg DECT 400-20, elmeg DECT 400-40 lub innych w standardzie DECT/GAP/CAP 
  • ewentualnych repeaterów do powiększania zasięgu systemu

Ze względów dopasowania systemu DECT400 do potrzeb konkretnego użytkownika uwzględniając czynnik ekonomiczny, do dyspozycji są dwa rodzaje modułów kontrolera DECT400: 

  • Elmeg DECT 400 multicell 2: umożliwia podłączenie maksymalnie 2 stacji bazowych DECT rfp, maksymalnie 8 kanałów rozmównych 
  • Elmeg DECT 400 multicell 4: umożliwia podłączenie maksymalnie 4 stacji bazowych DECT rfp, maksymalnie 16 kanałów rozmównych

W systemie elmeg DECT 400 pracować może do 40 słuchawek bezprzewodowych obsługiwanych przez bazy DECT rfp. Każda z baz podłączona jest do modułu kontrolera w centralce telefonicznej i nie wymaga osobnego zasilania. Zasięg bezprzewodowy baz może być zwiększany za pomocą repeaterów, które komunikują się z systemem bezprzewodowo – nie potrzeba dodatkowych przewodów a jedynie zasilanie 230V. Dodatkowo, repeater może zostać wyposażony w antenę kierunkową, co pozwala na znaczne oddalenie repeatera od systemu – nawet do 1000m. 

Telefonia bezprzewodowa Elmeg DECT400 zapewnia duży zasięg

W rezultacie otrzymujemy bardzo zaawansowany system bezprzewodowy dla średnich i większych firm, doskonale skalowalny i z pełnym zakresem funkcji.

Konfiguracja i obsługa systemu
Wszystkie czynności konfiguracyjne jak dodawanie użytkowników bezprzewodowych, ustawianie im różnych właściwości systemowych odbywa się tak samo jak w przypadku standardowych użytkowników analogowych czy ISDN. Wszystko za pomocą jednego pakietu oprogramowania elmeg WIN-Tools, co czyni obsługę DECT400 nadwyraz łatwą i szybką. Jest to niewątpliwie unikalna cecha DECT400 w odróżnieniu od innych rozwiązań bezprzewodowych na rynku.

Telefonia bezprzewodowa Funkwerk Elmeg DECT400 software