Menu Zamknij

VoiceCloud 3.0 – Wirtualna centrala telefoniczna hostowana w chmurze


Czym jest wirtualna centrala telefoniczna

Wirtualna centrala telefoniczna to usługa, który pozwoli uniknąć zakupu i instalacji urządzenia w biurze, co z kolei wiąże się przeważnie z dużym, jednorazowym wydatkiem i koniecznością stałego utrzymywania i serwisowania sprzętu. Jednocześnie wdrożenie centrali wirtualnej wbrew pozorom przebiega szybciej i sprawniej, a użytkownicy bez problemu mogą z niej korzystać w dowolnym miejscu, korzystając z aplikacji na telefonie komórkowym lub komputerze, jak również na telefonie IP podłączonym w dowolnym miejscu do Internetu. 

Nasze rozwiązanie idealnie sprawdza się zarówno dla małych, kilkuosobowych firm, gdzie pracownicy są poza biurem, jak i dla większych organizacji, gdzie wymagane są bardziej zaawansowane usługi Call Center czy integracja z systemem CRM.

Wirtualna centrala telefoniczna VoiceCloud to nie tylko rozwiązanie dla prowadzenia rozmów telefonicznych, ale zintegrowana platforma komunikacji wewnętrznej pracowników, wideospotkań czy organizowania wideospotkań z Klientami.

Wyróżniające funkcje centrali wirtualnej VoiceCloud 3.0

 • darmowa aplikacja na telefon i komputer dla użytkowników umożliwiająca prowadzenie rozmów (w tym wideorozmów), zalogowanie do kolejek call-center, przegląd listy połączeń do oddzwonienia, łatwe przekazywanie połączeń i czatowanie z innymi użytkownikami, widoczność ich statusów oraz wiele innych funkcji. Istotna jest prostota konfiguracji – wystarczy zeskanować kod QR.
 • przełączanie rozmów do innych użytkowników, widoczność ich statusów (np. kiedy prowadzą inną rozmowę lub są zajęci), możliwość pracy zdalnej, zaawansowane przekierowania połączeń na telefon komórkowy i inne funkcje typowe dla klasycznych central telefonicznych.
 • kolejki połączeń przychodzących z informacją o miejscu w kolejce, możliwość tworzenia kolejek VIP, śledzenia statystyk online lub w postaci raportów zbiorczych wysyłanych mailem, lista połączeń porzuconych lub nieodebranych.
 • zaawansowane zapowiedzi głosowe – możliwość tworzenia wielu poziomów, zależnie od godziny, dnia tygodnia, świąt, ale także w zależności np. od numeru osoby dzwoniącej, jej lokalizacji, czy numeru na który dzwoni.
 • nagrywanie połączeń – dostęp do nagrań własnych lub wszystkich poprzez przeglądarkę internetową. Możliwość włączania i wyłączania nagrywania „na żądanie” z poziomu aplikacji lub telefonu.
 • bogata funkcjonalność Call Center – logowanie użytkowników do kolejek połączeń, zaawansowane strategie kolejkowe (np. Round Robin i Hunt), agenci call-center mogą logować się do kolejek w biurze lub zdalnie; dostępne listy połączeń do oddzwonienia, kontrola i szkolenie agentów poprzez funkcje nasłuchu, „szeptu” lub „wejścia na trzeciego”, rozbudowane statystyki dotyczące SLA, pracy agentów, a także WallBoard.
 • powiadomienia mailowe – centrala może wysyłać maile z ważnymi informacjami, np. o rezygnacji klienta z oczekiwania w kolejce połączeń, zbyt długiej kolejce połączeń oczekujących, pozostawieniu nagrania na poczcie głosowej (z załączonym nagraniem), sytuacjach nietypowych (np. wylogowaniu się wszystkich agentów z kolejki)
 • obsługa wideokonferencji – możliwość tworzenia pokoi konferencyjnych nawet dla kilkudziesięciu uczestników; uczestnicy mogą łączyć się poprzez przeglądarkę – nie jest wymagana rejestracja konta czy instalowanie aplikacji, wysoka jakość HD dzięki technologii WebRTC, możliwość udostępniania ekranu podczas prezentacji; możliwość zaplanowania wielu wideospotkań z wyprzedzeniem i automatycznym powiadomieniem uczestników.
 • panel ruchu telefonicznego na żywo – możliwość podglądu online statystyk ruchu telefonicznego takich jak liczba połączeń oczekujących w kolejkach, liczba i status zalogowanych użytkowników, średni czas oczekiwania na połączenie, liczba połączeń utraconych i inne. Możliwość dostosowania wyświetlanych informacji do własnych potrzeb.
 • wysyłanie i odbieranie SMSów – możliwość wysłania wiadomości tekstowych z wyznaczonych numerów firmowych oraz kierowania SMSów przychodzących do grup użytkowników; możliwość integracji z systemami zewnętrznymi i centralnej kontroli nad przepływem komunikacji sms.
 • integracja z Office365 / Microsoft Teams – synchronizacja statusów, automatyczne włączanie przekierowań, synchronizacja kontaktów, obsługa Clik2Call, możliwość tworzenia użytkowników centrali z poziomu Azure AD.
 • Integracja z systemami CRM – otwarcie rekordu klienta w CRM przy połączeniu przychodzącym lub tworzenie nowego rekordu dla nowych numerów dzwoniących, rejestracja połączeń pod rekordem klienta – historia połączeń, wykonywanie połączeń bezpośrednio z poziomu CRM; wsparcie dla popularnych systemów CRM: Salesforce, Microsoft Dynamics, Outlook, Zendesk, Hubspot i innych; możliwość integracji z dowolnymi innymi systemami za pomocą API REST.

Cennik centrali wirtualnej VoiceCloud

Wszystkie projekty Wirtualnej Centrali Telefonicznej VoiceCloud 3.0 wyceniane są indywidualnie na podstawie przeprowadzonego wywiadu dotyczącego potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu.