Menu Zamknij

Telefony IP


  >> Zobacz rozwiązania VoIP <<

Telefon VoIP to typ aparatu telefonicznego, który jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów analogowych czy cyfrowych nie jest podłączany do linii telefonicznej, lecz do sieci komputerowej a rozmowy przeprowadzamy korzystając z protokołów VoIP. Telefon loguje się do operatora VoIP lub do centralki telefonicznej wyposażonej w kartę VoIP.

Tego typu urządzenie umożliwia prowadzenie znacznie tańszych rozmów. Wygląda on jak zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami też wyświetlacz, jednak nie posiada on wyjścia do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz wyjście do Internetu, najczęściej jako gniazdo RJ-45 w standardzie Ethernet. Urządzenie to umożliwia prowadzenie rozmowy VoIP nawet użytkownikowi, który nie jest wyposażony w komputer.

Promtel poleca telefony IP Cisco Linksys
Telefony IP z funkcją wifi umożliwiają realizację połączeń VoIP w dowolnym miejscu w zasięgu Internetu

Bardziej zaawansowane telefony IP obsługują jednocześnie kilka kont VoIP (kilka numerów), posiadają wbudowanego switcha oraz liczne funkcje zaawansowanego telefonu takie jak: kolorowy wyświetlacz LCD, możliwość podłączenia słuchawek, tryb głośnomówiący, wyświetlanie numeru bądź nazwy abonenta dzwoniącego z możliwością blokady, obsługa połączeń konferencyjnych, wbudowaną książkę telefoniczna i wiele innych.

W naszej ofercie posiadamy wiele modeli telefonów VoIP różnych producentów, m.in. Linksys, Cisco, Grandstream. Zawsze staramy się doradzić i dobrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do potrzeb klienta.

Przy zakupie większej liczby sztuk lub skorzystaniu z naszej oferty biznesowej na połączenia VoIP oferujemy korzystne rabaty.