Menu Zamknij

BRAMOFONY / DOMOFONY


W naszej ofercie znajdują się specjalistyczne systemy domofonowe o szerokim spektrum zastosowań producentów CTI Mikrotel oraz Slican.


Oferowane przez nas systemy domofonowe to proste w instalacji urządzenia, które współpracują z dowolną centralą telefoniczną PBX. Bramofony są podłączane do analogowego (wewnętrznego) portu centrali, przez co widziane są jako zwykły aparat telefoniczny. Z dowolnego telefonu podłączonego do centrali telefonicznej można sterować domofonem, dzięki czemu zamiast dwóch systemów: domofonowego i telekomunikacyjnego mamy jeden.


W ramach oferty sprzedaży w miarę możliwości przeprowadzamy wizję lokalną i przedstawiamy projekt instalacji. Mając wieloletnie doświadczenie w tego typu rozwiązaniach oferujemy swoje doradztwo oraz usługi instalacyjne.


Domofony Microtel CTI – Ateus Helios

Domofony Microtel CTI, Ateus Helios

Domofon pozwala na bezpośrednią rozmowę z gościem stojącym u wejścia do firmy i otwarcie mu drzwi prosto zza biurka przy użyciu zwykłego telefonu. Szeroka gama elementów składowych tego systemu pozwala na bardzo elastyczne dostosowanie go do potrzeb klienta. Podświetlane przyciski szybkiego wywołania mogą zostać uzupełnione o klawiaturę. Umożliwiają one łatwe i szybkie wywołanie, a klawiatura numeryczna umożliwia otwarcie drzwi kodem. Dzięki zintegrowanym elektronicznym przekaźnikom można otworzyć drzwi w czasie rozmowy z gościem poprzez wybranie odpowiedniej kombinacji cyfr na swoim telefonie.

Domofon ATEUS® – Helios umożliwia nie tylko rozmowę przez sieć telekomunikacyjną z dowolnego miejsca ale i zobaczenie osoby po drugiej stronie przez wewnętrzną sieć LAN lub Internet na monitorze komputera lub TV.

ATEUS® – Helios posiada nowoczesną i elegancką obudowę ze stali nierdzewnej. Obudowa i konstrukcja mechaniczna gwarantują dużą odporność na warunki klimatyczne i zapewniają należytą ochronę urządzenia. Moduły tego domofonu są przystosowane do montażu natynkowego i podtynkowego

więcej o domofonach Microtel CTI – Ateus Helios … ]


Slican DPH

Bramofony Slican DPH

Bramofony DPH firmy Slican podłączone do centrali telefonicznej umożliwiają komunikowanie się osób, które pragną wejść na teren zamknięty, z osobami znajdującymi się na tym terenie, za pośrednictwem sieci telefonicznej istniejącej na tym terenie. Możliwe jest również wyzwolenie elektrozamka sterującego otwarciem drzwi lub bramy z telefonu podłączonego do centrali telefonicznej. 
Bramofony DPH posiadają następujące cechy funkcjonalne:

 • realizacja połączenia telefonicznego za pomocą przycisku pojemnościowego 
 • sterowanie dwoma przekaźnikami 
  – elektrozaczepu (EZ) 
  – dodatkowym (STA) 
 • zasilanie napięciem 12V AC lub DC
 • wejścia COD (czujnik otwarcia drzwi) i POD (przycisk otwarcia drzwi). Oba wejścia współpracują z elektrozaczepem.
 • możliwość wyzwolenia EZ w wyniku przyłożenia zarejestrowanej karty RFID
 • programowanie parametrów bramofonu z telefonu przy użyciu DTMF 

więcej o bramofonach Slican DPH … ]


Bramofony Slican BRV

Bramofony Slican BRV, Bramofon Slican SKD, Slican BRF.U

Bramofony sterowane są mikroprocesorem, i mają następujące możliwości:

 • obsługa 1÷2 przycisków klawiatury dotykowej, których naciśnięcie powoduje dzwonienie telefonu lub grupy telefonów, dołączonych do centrali,
 • przejście w stan rozmowy po wybraniu z telefonu numeru bramofonu (podsłuch),
 • zwalnianie rygla elektrozamka (otwieranie bramy) bezpośrednio z telefonu w trakcie prowadzonej rozmowy
 • możliwość podłączenia dodatkowego przycisku lub czujki ruchu powodujących otwarcie drzwi,
 • dźwiękowa sygnalizacja stanu – wciśnięcie przycisku, rozłączenie itp.,
 • kontrola czasu rozmowy – nie dłużej niż 3 minuty,
 • zasilanie napięciem bezpiecznym 12V~ lub 12V=

  [ więcej bramofonach Slican BRV … informacje o bramofonach Slican BRV]


Bramofon Slican SKD

Bramofon Slican BRV, BRF.U

Bramofon centralowy Slican SKD to system możliwością wybrania numeru abonenta centrali telefonicznej i kontrolą dostępu za pomocą kodów PIN lub kart RFID, z czytnikiem wewnątrz obudowy. Współpracuje z dowolną centralą telefoniczną. System SKD poszerza funkcjonalność centrali oraz dodatkowo oferuje lepszą kontrolę dostępu do, np. pomieszczeń biurowych. Kaseta bramofonowa kompletna z klawiaturą numeryczną dostępna jest w wykonaniu podtynkowym jak i natynkowym.

  [ więcej o bramofonach Slican SKD … Domofony Bramofon Slican SKD]


Slican BRF.U

Domofony Bramofony Slican BRV, Slican BRF.U

Adapter bramofonu, przeznaczony do montażu w dowolnej obudowie. W zestawie adapteru bramofonu przeznaczonego do montażu w dowolnej obudowie:

 • płytka układu sterującego 
 • transformator zasilający z kablami
 • głośnik 
 • mikrofon z osłoną
 • kołki dystansowe 

  [ więcej o adapterze bramofonu Slican BRF.U … Domofony Bramofony Slican BRF.U]