Menu Zamknij

Centrala Telefoniczna SLICAN IPL-256


Ogólna charakterystyka centrali telefonicznej Slican IPL-256

Promtel poleca centralę telefoniczną Slican IPL-256 dla dużych i średnich firm

Centrala telefoniczna Slican IPL-256 to najnowszej generacji produkt, w którym zastosowano jednorodną platformę IT wykorzystującą technologię VoIP, GSM i TDM. Doskonała jakość i elastyczność stanowią podstawy do projektowania bezpiecznych rozwiązań sieciowych VoIP nawet do 1000 użytkowników.

Centrala produkowana jest w dwóch wersjach obudów – naściennej i przystosowanej do montażu w szafach teleinformatycznych rack. Centrala telefoniczna Slican IPL-256 współpracuje z łączami analogowymi, cyfrowymi ISDN (BRA 2B+D), GSM przez własne bramki oraz VoIP. Dzięki karcie VoIP centrala telefoniczna Slican IPL-256 wprowadza użytkownika w świat taniej telefonii internetowej, możliwe jest korzystanie z kilku operatorów VoIP oraz uruchomienie funkcji własnego serwera – dzięki temu abonentami wewnętrznymi mogą zostać użytkownicy telefonów SIP, bramek VoIP a nawet telefonów komórkowych.

Modułowa budowa centrali telefonicznej Slican IPL-256 pozwala zaprojektować centralkę pod indywidualne potrzeby związane z ilością łączy zewnętrznych i liczbą abonentów. Programowanie centrali telefonicznej Slican IPL-256 odbywa się przez port miniUSB, sieć LAN, bądź Internet.

Wyróżniające funkcje centrali telefonicznej Slican IPL-256:

Zaawansowany LCR. Centrala telefoniczna Slican IPL-256 automatycznie rozpoznaje wybierany numer i kieruje połączenie poprzez najtańszego operatora. Przykładowa konfiguracja może być następująca: połączenia międzymiastowe i międzynarodowe są kierowane przez VoIP, komórkowe poprzez opcjonalną bramkę GSM (przy zainstalowaniu bramki obsługującej dwie karty SIM lub kilku bramek centrala telefoniczna może rozpoznać operatora GSM i poprowadzić połączenie wewnątrz sieci operatora), połączenia lokalne realizowane są przez operatora stacjonarnego. Centrala telefoniczna Slican IPL+256 zlicza także bezpłatne minuty co pozwala na kierowanie połączeń tymi liniami, na których są jeszcze do wykorzystania darmowe połączenia w ramach puli minut.

Telefonia VoIP i serwer SIP. Jeśli centrala telefoniczna Slican IPL-256 zostanie podłączona do sieci LAN przez wbudowaną kartę VoIP to istnieje możliwość podłączenia do swojej sieci dowolnej bramki VoIP, telefonu SIP lub aplikacji typu softphone. Urządzenie lub program staną się klientem centrali telefonicznej Slican IPL-256 i umożliwią prowadzenie rozmów jak z telefonu wewnętrznego. Można połączyć się do centralki telefonicznej z dowolnego miejsca na świecie i nadal wykorzystywać swój telefon IP jak telefon wewnętrzny bez żadnych dodatkowych kosztów – stanowi to doskonałe rozwiązanie do telepracy. Standardowo centrala telefoniczna Slican IPL-256 umożliwia wykonywanie połączeń przez operatorów telefonii internetowej.

Funkcja call-through
umożliwia zadzwonienie do własnej centrali telefonicznej i dalsze telefonowanie za jej pośrednictwem przez linię VoIP. Jeśli wykupisz możliwość bezpłatnych lub tanich rozmów ze swojego telefonu komórkowego na linię stacjonarną, do której jest podłączona centrala telefoniczna Slican IPL-256, to możesz uzyskać połączenie ze swoją centralą telefoniczną a następnie zadzwonić za jej pośrednictwem wykorzystując VoIP do abonentów na całym świecie płacąc grosze za rozmowę. Autoryzacja Twojego telefonu następuje na podstawie CLIP i kodu PIN. Wdzwaniając się do centrali telefonicznej Slican IPL-256 można też zarządzać jej usługami np: zmieniać tryby pracy (dzień/noc/święto).

Współpraca z pakietem Slican CTI: PhoneCTI, MobileCTI i WebCTI – aplikacje do pracy stacjonarnej i mobilnej

Najnowszej generacji pakiet aplikacji Slican Komunikator CTI wspiera pracę zespołową i komunikację. Jest zbiorem intuicyjnych rozwiązań działających na komputerach i smartfonach. Integruje zaawansowane funkcje łączności telefonicznej z obsługą typu „wybierz i kliknij”. Aplikacje zaprojektowano z myślą o uniwersalności i dostępności z wielu urządzeń.
Narzędzia Slican CTI tworzą pakiet kompleksowej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Łączą graficzną wizualizację operacji na ekranie z aplikacjami i interfejsami IP PBX. Mogą być wdrażane bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dodatkowego serwera poza rozwiązaniami klasy IPx Slican.
W zestaw najnowszej generacji rozwiązań CTI Slican wchodzą

 • Slican PhoneCTI – integracja komputera z telefonem.
 • Slican WebCTI – integracja komputera z telefonem przez przeglądarkę internetową.
 • Slican MobileCTI – wersja mobilna WebCTI

Poczta Głosowa: Usługa pozwala na pozostawienie wiadomości w przypadku zajętości, braku odpowiedzi lub włączonej funkcji DND. Możliwość pozostawienia wiadomości w skrzynce osobistej lub grupowej. Odsłuchiwanie wiadomości przez interaktywne menu głosowe. Nagrywanie własnych zapowiedzi. Funkcja oddzwaniania w przypadku nagrania nowej wiadomości.

Dedykowana aplikacja CTI. Obsługa protokołu TAPI. Dzięki aplikacji Slican Telefon CTI numer osoby dzwoniącej jest prezentowany nie tylko na wyświetlaczu telefonu ale także na ekranie komputera. W połączeniu z centralną książką telefoniczną można uzyskać komplet informacji o osobie dzwoniącej jeszcze przed podniesieniem słuchawki. Za pomocą aplikacji Telefon CTI możemy także wybierać numery z książki telefonicznej bez konieczności ręcznego wybierania na klawiaturze telefonu. Z poziomu aplikacji Telefon CTI można odbierać i wysyłać wiadomości SMS przez wbudowaną w centrali telefonicznej Slican IPL-256 bramkę GSM!

Wykorzystując interfejs TAPI można integrować centralę Slican IPL-256 z aplikacjami typu CRM. Napisany przez firmę Slican plugin do programu MS Outlook umożliwia zapisywanie rozmów w dzienniku, natychmiastową możliwość dodania numeru do kontaktów oraz wybieranie numerów bezpośrednio z książki telefonicznej programu.

Pozostałe zaawansowane funkcje:

 • Wielokanałowe nagrywanie rozmów na karcie pamięci,
 • INVENIO – wielopoziomowe interaktywne kierowanie połączeń przychodzących – funkcjonalność IVR,
 • PATHFINDER – funkcja automatycznego wyszukiwania ścieżki połączenia na podstawie numeru wybranego przez inicjatora połączenia i jego prezentacji,
 • System DISA umożliwiający dostęp do numerów wewnętrznych bez pośrednictwa recepcji,
 • Współpraca z bramofonami SLICAN (możliwość otwierania bramy telefonem),
 • Dedykowane oprogramowanie do: odsłuchiwania nagrywanych rozmów, billingowania, taryfikacji, analizy kosztów i generowania statystyk. Dedykowane oprogramowanie do: odsłuchiwania nagrywanych rozmów, billingowania, taryfikacji, analizy kosztów i generowania statystyk.
Bogate oprogramowanie dla central telefonicznych Slican, m.in. telefon CTI

Dostępne wersje centrali telefonicznej Slican IPL-256:

Kod Opis
IPL-256.A16x8.3U Serwer Slican IPL-256, bez możliwości rozbudowy o kolejną jednostkę, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U
IPL-256.A14x8.WM Serwer Slican IPL-256, bez możliwości rozbudowy o kolejną jednostkę, do 112 portów, obudowa naścienna
IPL-256.MS32x8.6U Serwer Slican IPL-256, jednostka główna + jednostka podrzędna, do 256 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 2x3U
IPL-256.MS28x8.WMSerwer Slican IPL-256, jednostka główna + jednostka podrzędna, do 224 portów, dwie obudowy naścienne
IPL-256.M16x8.3U Serwer Slican IPL-256, jednostka główna, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U
IPL-256.M14x8.WM Serwer Slican IPL-256, jednostka główna, do 112 portów, obudowa naścienna
IPL-256.S16x8.3U Jednostka podrzędna do serwera Slican IPL-256 z jednostką główną, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U
IPL-256.S14x8.WM Jednostka podrzędna do serwera Slican IPL-256 z jednostką główną, do 112 portów, obudowa naścienna

Opcjonalne moduły dla centrali telefonicznej Slican IPL-256:

 • Slican IPL8AB – 8 portów analogowych wewnętrznych
 • Slican IPL4AB – 4 porty analogowe wewnętrzne
 • Slican IPL4CO4AB – 4 porty analogowe wewnętrzne + 4 linie miejskie POTS
 • Slican IPL2CO2AB – 2 porty analogowe wewnętrzne + 2 linie miejskie POTS
 • Slican IPL8CTS – 8 portów telefonów systemowych Slican
 • Slican IPL4CTS – 4 porty telefonów systemowych Slican
 • Slican IPL4ST – 4 porty linii cyfrowych ISDN 2B+D
 • Slican IPL2ST – 2 porty linii cyfrowych ISDN 2B+D
 • Slican IPL4GSM – 4 porty GSM (karty SIM dostępne tylko po otwarciu obudowy)
 • Slican IPL2GSM – 2 porty GSM (karty SIM dostępne na panelu czołowym karty)
 • Slican IPL1GSM – 1 port GSM (karta SIM dostępna na panelu czołowym)
 • Slican IPL1E1 – 1 port linii miejskiej ISDN 30B+D
 • Slican IPL2RL2SN – 2 przekaźniki i 2 sensory
 • Slican IPL1HDD.T32 – Dysk twardy do przechowywania nagrań
 • Slican IPL32VoIP – 32 kanały VoIP (32 G711 lub 16 G729)
 • Slican IPL16VoIP – 16 kanałów VoIP (16 G711 lub 8 G729)
 • Slican SM.DSP-2V – Submoduł 8 kodeków G.729, do sterownika IPL1MPU, IPL2MPU, IPL1APU
 • Slican SM.DSP-AM – Submoduł modemu, do sterownika IPL1MPU, IPL2MPU, IPL1APU

Sugerowane ceny powyższych modułów znajdziesz w cenniku poniżej.

Sieciowanie central telefonicznych Slican IPL-256:

Zalety sieciowania IP PBX serwer IPL-256 w sieci IP (protokoły VoIP: SIP 2.0 / ESSL):

 • logowanie do 100 operatorów VoIP
 • możliwość wykorzystania do 64 kanałów VoIP
 • obsługa do 200 użytkowników w jednolitym systemie
 • sieciowanie również z serwerami innych producentów
 • sieciowanie tandemów – tworzenie sieci konwergentnej
 • wykorzystanie funkcji serwera – Mobile Phone, CallBack, przenoszenie wywołań, przekazywanie połączeń, identyfikacja numerów CLIP itp.
 • korzystanie z otwartych protokół CTIP (współpraca z WebCTI / PhoneCTI)
 • korzystanie z otwartych protokół HOTELP (pozwala współpracować z różnymi aplikacjami hotelowymi)
 • współpraca z aparatami systemu IP DECT
 • zintegrowany interfejs ethernet (LAN / WAN) umożliwiający zarządzanie lokalne i zdalne
 • zdalny dostęp przez ISDN/ zdalne zarządzanie i serwisowanie
 • transmisja głosu przez sieci IP
 • integracja telefonii stacjonarnej, komórkowej i IP korzystnie wpłynie na redukcję kosztów telekomunikacyjnych w firmie

Sieciowanie przez włączenie IP PBX serwerów IPL-256 do sieci LAN / WAN

Sieciowanie przez włączenie IP PBX serwerów IPL-256 do sieci LAN / WAN

Sieciowanie tandemów
Sieciowanie tandemów IP PBX IPL-256 w jedną strukturę telekomunikacyjną stwarza możliwości obsługi większej liczby użytkowników przy wykorzystaniu łączy VoIP:

 • 448 portów w IPL-256.WM
 • 512 portów w IPL-256.3U
Sieciowanie tandemów IP PBX IPL-256 w jedną strukturę telekomunikacyjną

IP PBX serwer IPL-256 – jako serwer aplikacji i protokołów

IP PBX IPL-256 jako serwer protokołów CTIP, XML, HTTP, HOTELP, TAPI oraz EdbRECP umożliwia integrację z różnorodnymi aplikacjami innych producentów, gdzie wartością dodaną jest wdrożenie branżowego oprogramowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych w sprzęt i inne urządzenia.

Aplikacje firmowe Slican zaprojektowano z myślą o uniwersalności i dostępności z wielu urządzeń. Mogą być wdrażane bez konieczności posiadania dodatkowego serwera poza rozwiązaniami klasy IPx Slican. Narzędzia CTI Slican dostarczają kompleksowej komunikacji zwiększając wydajność biznesu i administracji w komunikacji wewnętrznej i poza siecią PBX.

IP PBX serwer IPL-256 – jako serwer aplikacji i protokołów

Cennnik centrali telefonicznej oraz modułów Slican IPL-256:

Poniżej prezentowane ceny są cenami sugerowanymi (SRP) i nie uwzgledniają aktualnych promocji. Zapytaj o ofertę i negocjuj cenę !

Cennik Slican IPL-256 (wersja .pdf ) :

Kod modułu Nazwa modułu Cena netto
IPL-256.A16x8.3U Serwer Slican IPL-256, bez możliwości rozbudowy o kolejną jednostkę, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U 1 500 PLN
IPL-256.A14x8.WM Serwer Slican IPL-256, bez możliwości rozbudowy o kolejną jednostkę, do 112 portów, obudowa naścienna 1 300 PLN
IPL-256.MS32x8.6U Serwer Slican IPL-256, jednostka główna + jednostka podrzędna, do 256 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 2x3U 3 400 PLN
IPL-256.MS28x8.WM Serwer Slican IPL-256, jednostka główna + jednostka podrzędna, do 224 portów, dwie obudowy naścienne 2 800 PLN
IPL-256.M16x8.3U Serwer Slican IPL-256, jednostka główna, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U 1 900 PLN
IPL-256.M14x8.WM Serwer Slican IPL-256, jednostka główna, do 112 portów, obudowa naścienna 1 600 PLN
IPL-256.S16x8.3U Jednostka podrzędna do serwera Slican IPL-256 z jednostką główną, do 128 portów, obudowa do montażu w szafie rack 19″, wielkość 3U 1 500 PLN
IPL-256.S14x8.WM Jednostka podrzędna do serwera Slican IPL-256 z jednostką główną, do 112 portów, obudowa naścienna 1 200 PLN
3BATC Submoduł do zarządzania akumulatorami, montowany do zasilacza IPL1PS 150 PLN
BATB-3×12/7 Obudowa baterii akumulatorów 3x12V 7Ah 240 PLN
BATB-3×12/17 Obudowa baterii akumulatorów 3x12V 17Ah 260 PLN
AKU-12/7 Akumulator 12V 7Ah 80 PLN
AKU-12/17 Akumulator 12V 17Ah 170 PLN
PPS.48RJ/48LSA-1U Półka panelu krosowego (Patch Panel Shelf) 1U – rozszywająca 48 gniazd RJ45 (1p) na 48 par LSA 290 PLN
PPS.48RJ/192LSA-1U Półka panelu krosowego (Patch Panel Shelf) 1U – rozszywająca 48 gniazd RJ45 (4p) na 192 pary LSA 380 PLN
PPS.48RJ/12RJ-1U Półka panelu krosowego (Patch Panel Shelf) 1U – rozszywająca 48 gniazd RJ45 (1p) na 12 gniazd RJ45 (4p) 280 PLN
CCS.1U Półka mocowania kabli 110 PLN
BNK.1U Zaślepka 1U 32 PLN
BNK.2U Zaślepka 2U 44 PLN
Wiązka BC-ST 7.M6/25 (wiązka do IPL/MAC) 59 PLN
Wiązka BCE-ST/15.06 do jednostki podrzędnej z zasilaniem 98 PLN
IPL8AB Karta 8 portów analogowych 800 PLN
IPL4AB Karta 4 portów analogowych 400 PLN
IPL4CO4AB Karta 4 linii miejskich i 4 portów analogowych 790 PLN
IPL2CO2AB Karta 2 linii miejskich i 2 portów analogowych 540 PLN
IPL8CTS Karta 8 portów cyfrowych CTS 560 PLN
IPL4CTS Karta 4 portów cyfrowych CTS 320 PLN
IPL4ST Karta 4 portów cyfrowych ISDN 2B+D 900 PLN
IPL2ST Karta 2 portów cyfrowych ISDN 2B+D 630 PLN
IPL4GSM Karta 4 portów GSM (karty SIM dostępne tylko po otwarciu obudowy) + 4 anteny 2 338 PLN
IPL2GSM Karta 2 portów GSM (karty SIM dostępne na panelu czołowym) + 2 anteny 1 324 PLN
IPL1GSM Karta 1 portu GSM (karty SIM dostępne na panelu czołowym) + antena 772 PLN
IPL1E1 Karta portu ISDN-PRA E1 3 200 PLN
IPL2RL2SN Karta 2 przekaźników, 2 sensorów 205 PLN
IPL1HDD.T32 Karta dysku twardego (320 GB) 680 PLN
IPL32VoIP Karta max 32 kanałów VoIP (32 G711 lub 16 G729) 880 PLN
IPL32VoIP.S Karta Slave 32 kanałów VoIP (G711 lub G729) 980 PLN
IL32VoIP.M Karta Master 32 kanałów VoIP (G711 lub G729) 980 PLN
IPL16VoIP Karta max 16 kanałów VoIP (16 G711 lub 8 G729) 660 PLN
IPL4PoE Karta switch’a 4 portowego z zasilaniem PoE 280 PLN
SM.DSP-AM Submoduł modemu, do sterownika IPL1MPU, IPL2MPU, IPL1APU 190 PLN
Rozszerzenie gwarancji Dodatkowy rok gwarancji na centralę 4% wartości netto

Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

Oferujemy korzystne warunki leasingu – proste i przejrzyste procedury, szybka decyzja. Dowiedz się więcej.