Menu Zamknij

Moduł Gateway VoIP-VPN dla central telefonicznych Elmeg ICT


VoIP-VPN Gateway

Moduł Elmeg Gateway VoIP-VPN jest  idealnym dodatkiem do central telefonicznych Elmeg ICT. Łączy on ze sobą nowoczesną telefonię internetową Voice over IP (VoIP) z bezpieczną wymianą danych przez VPN.

W module zintegrowano 2 gniazda rozszerzeń dla modułów Elmeg M 4 DSP lub M 8 DSP. Dzięki nim Gateway VoIP-VPN wyposażony może być w cyfrowe kanały głosowe o wysokiej kompresji do połączeń pomiędzy urządzeniami IP a tradycyjną siecią telefoniczną PSTN.

IP-VPN Gateway

Elmeg Gateway VoIP/VPN może być sukcesywnie integrowany z istniejącymi już instalacjami systemów ICT. Centralka telefoniczna  elmeg ICT wyposażona w Gateway VoIP-VPN staje się centrum komunikacyjnym, gdyż może udostępniać wszystkie podstawowe usługi sieciowe. Urządzenie spełnia rolę serwera DHCP, przydziela adresy IP wszystkim komputerom i telefonom w sieci i przekierowuje połączenia do Internetu. Centralka sama także zapewnia dostęp do Internetu. 

Elmeg Gateway VoIP/VoVPNzajmuje się starannie także sprawami  bezpieczeństwa – ważnym tematem w dobie wirusów, robaków i słabych punktów systemów operacyjnych. Zaawansowana „ściana ognia”  – Stateful Inspection Firewall – blokoju wszystkie nieautoryzowane próby dostępu z zewnątrza i pozwala tylko na takie, które zostały dozwolone przez administratora. Prekonfigurowane filtry dla różnych aplikacji klienckich i serwerowych ułatwiają to zadanie i pozwalają mieć pewność, że wszystkie wymagane usługi internetowe mają zagwarantowany dostęp do sieci Internet. 

Elmeg Gateway VoIP-VPNudostępnia telefonom IP w sieci LAN protokół SIP, dzięki któremu możliwa jest ich komunikacja głosowa VoIP. Ponadto, moduł Gateway  pozwala na szyfrowaną komunikację głosową przez IP w przypadku, gdy oddział firmy (np. w innym mieście) połączony jest z centralką telefoniczną elmeg ICT przez Internet. Pomiędzy oddziałem a centralą zestawiane jest w tym celu szyfrowane połączenie VPN. Możliwość korzystania z tanich połączeń głosowych jest jednym z głównych powodów, dla których warto wyposażyć centralkę telefoniczną ICT w moduł Gateway VoIP/VoVPN. Pozwala on na rejestrację u różnych operatorów SIP VoIP.

Najważniejsze cechy modułu Elmeg Gateway VoIP/VoVPN

 • VoIP  
  – podłączanie telefonów IP w standardzie SIP w lokalnej sieci LAN systemów ICT
  – połączenia SIP przez Internet
  – do 16 kanałów głosowych o wysokiej kompresji pomiędzy siecią IP a standardową siecią telefoniczną PSTN (dzięki dodatkowym modułom kodującym M4DSP lub M8DSP dla których przewidziano dwa gniazda) 
 • VoVPN  
  – podłączanie telefonów IP w standardzie SIP w zdalnych lokalizacjach przez zabezpieczone połączenia VPN
  – do 5 jednoczesnych połączeń VPN (skonfigurowanych może być więcej) 
 • Telefonia systemowa  
  – przygotowany do podłączenia telefonów IP systemowych   elmeg IP-S290 oraz IP-S400 
  – telefonia systemowa przez Internet 
 • Operatorzy SIP  
  – możliwość korzystania z taniej telefonii internetowej oferowanej przez operatorów SIP
  – wspomaganie 10 operatorów SIP 
 • LCR/ASR  
  – możliwość korzystania z funkcji automatycznego wyboru operatora (LCR) i automatycznego kierowania połączeń w zależności od wybranego numeru (ASR) także w połączeniu z operatorami SIP